górne tło

16. PZU Cracovia Maraton: zmiany w organizacji ruchu

Od 28 do 30 kwietnia odbędą się Krakowskie Spotkania Biegowe z największą i najważniejszą imprezą trzydniowych zmagań zawodowców i amatorów – niedzielnym 16. PZU Cracovia Maraton. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z załączonymi poniżej szczegółowymi komunikatami o zmianach i ograniczeniach w ruchu kołowym i ruchu pieszych oraz o organizacji komunikacji miejskiej.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, liczymy na wyrozumiałość, zachęcamy do wspierania biegaczy gorącym dopingiem.

Zapraszamy do stref aktywności znajdujących się w pobliżu startu i mety poszczególnych biegów.


Zmiany w organizacji ruchu

 

16. PZU Cracovia Maraton - 30 kwietnia, godz. 9:00- 15:00

 

START: Rynek Główny na wysokości ul. Siennej, ul. Grodzka, św. Idziego, Podzamcze, Powiśle, ul. Zwierzyniecka, al. Krasińskiego, al. 3 Maja (deptak), ul. Piastowska (chodnik i zatoka parkingowa), ul. Na Błoniach, al. Focha (deptak), al. Krasińskiego, Most Dębnicki (dwa pasy ruchu jezdni pod prąd oraz lewy pas w kierunku tunelu), ul. Konopnickiej (jezdnią pod prąd) do Ludwinowskiej, ul. Rollego do Bulwaru Podolskiego, ul. Zabłocie, pod Mostem Kotlarskim łącznicą na Most Kotlarski, ul. Kotlarska, na Rondzie Grzegórzeckim jezdnią w al. Pokoju do pierwszej przełączki, następnie przejście na jezdnie pod prąd, al. Pokoju do ul. Lema, ul. Lema (jezdnią pod prąd - pas ruchu przy pasie rozdzielającym jezdnie) do ostatniej zawrotki w kierunku ul. Mogilskiej, dalej ul. Lema (pod prąd – prawym pasem ruchu od strony pasa rozdzielającego jezdnie) do al. Pokoju, powrót tą samą jezdnią al. Pokoju (z prądem), aż do przełączki przed ul. Kordylewskiego, następnie przejście na jezdnię pod prąd, Rondo Grzegórzeckie, ul. Kotlarska (jezdnia pod prąd) do łącznicy, ul. Podgórska – wbiegnięcie na Bulwary, Bulwar Kurlandzki, Bulwar Inflancki, Bulwar Czerwieński do ul. Podzamcze, ul. Św. Idziego, Grodzka. META: Rynek Główny (na wysokości ul. Siennej).

Cracovia Maraton 2017

Utrudnienia w ruchu:

Zamknięcia ulic lub ich odcinków:

Od godz. 6:00 do 18:00:

Od godz. 7:30 do 15:00 – pozostałe ulice na trasie biegu w tym między innymi:

Ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany na podstawie decyzji policji po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Zalecane objazdy:

„Rękawy”:

Mosty:

Dodatkowe informacje:

Zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji i poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i służb porządkowych.


Organizacja komunikacji miejskiej

16. PZU Cracovia Maraton - 30 kwietnia

Ulice czasowo wyłączone z komunikacji autobusowej:

Ulice czasowo wyłączone z komunikacji tramwajowej:

W tym czasie linie tramwajowe 1, 2, 8, 14, 18, 20, 22, 76, 79 oraz autobusowe 124, 424, 125, 128, 144, 152, 164, 169, 173, 179, 184, 192, 194, 252, 304, 469, 484, 502, 503 będą kursować po zmienionych trasach.

Linie tramwajowe:

Zastępcze linie autobusowe "za tramwaj":

Linie autobusowe:

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na wyżej wymienione linie zachowują ważność we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie zarówno na stałej trasie tych linii, jak i na objazdowej.

dolne t�o