górne tło

Biegamy i pomagamy! Trwają zapisy na 5. Bieg Swoszowicki!

Zapraszamy na jubileuszowy „5. Bieg Swoszowicki”, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń biegowych po południowej stronie Wisły. Jego piąta edycja odbędzie się na terenie dzielnicy Swoszowice już dziś, 28 maja.

W tym roku jednym z celów wydarzenia jest zebranie funduszy dla mieszkających w Swoszowicach podopiecznych Fundacji „Podaruj Życie” - Julki (6 l.) i Kubusia (3 l.). Zawody rozegrane zostaną na dystansie 10 km („Bieg Główny”) oraz na poprowadzonych m.in. parkowymi alejkami trasach o dystansach: 5 km („Swoszowicka piątka”) i 1,6 km („Rodzinna Mila dla Julki i Kubusia”). Podczas tegorocznej edycji nowością jest dopuszczenie do startu zawodników pokonujących trasę zawodów z kijkami tj. uprawiających tzw. "nordic walking".

Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się "Rodzinna mila". W 2016 roku w biegu wzięło udział 520 osób.

Partnerami wydarzenia są m.in.: Dzielnica X Swoszowice, Uzdrowisko Swoszowice i WLKS Krakus Swoszowice. Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody i Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie biegaczy "I Ty Możesz Być Wielki".

Więcej informacji o wydarzeniu i zapisach na stronie internetowej: itmbw.pl i na Facebooku.

dolne t�o