górne tło

Pitniki w szkołach - już 69 zgłoszeń do programu

15 maja zakończył się pierwszy etap naboru do programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole”, objętego honorowym patronatem Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Program prowadzony jest w ramach realizowanej przez Wodociągi Krakowskie kampanii „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”.

Do Wodociągów Krakowskich spłynęło 69 wniosków. W szkołach, które zgłosiły się do Programu Centralne Laboratorium MPWiK SA przeprowadzi badanie wody – pozytywny wynik ostatecznie zakwalifikuje szkołę do programu.   

Program przewiduje montaż pitników w szkołach samorządowych, zaopatrywanych w wodę przez Wodociągi Krakowskie. Pitniki umożliwiają uczniom łatwy, szybki, higieniczny i bezpieczny dostęp do wody pitnej z sieci wodociągowej. Dzieci będą mogły częściej sięgnąć po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Akcja przyczyni się również do kształtowania świadomych postaw proekologicznych dzieci i młodzieży.

Od 2013 roku MPWiK prowadzi kampanię informacyjną „W Krakowie Dobra Woda prosto z kranu”, adresowaną do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Zachęcamy do picia nieprzegotowanej kranówki!

Krakowska woda zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas, jest powszechnie dostępna i tania. Codzienne kontrole gwarantują jej pełne bezpieczeństwo. W 2016 roku Europejskie Forum Jakości uznało wodę dostarczaną mieszkańcom Krakowa, za produkt najwyższej jakości – nagradzając naszą Firmę Certyfikatem i Złotym Godłem QI Product.

Termin kolejnego naboru wniosków zostanie ogłoszony wkrótce.

dolne t�o