górne tło

Przyjdź na piknik jak malowany

Piknik sąsiedzki połączony z wykonaniem muralu pt. „Mazurek Dąbrowskiego”, warsztaty malarstwa patriotycznego dla dzieci i młodzieży oraz potańcówka w rytmie polskich przebojów – takie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia organizowanego przez Pogromców Bazgrołów i Radę Dzielnicy IV Prądnik Biały pod hasłem „Kochasz swój kraj to po nim nie bazgraj”. Piknik odbędzie się w sobotę, 20 maja, przy ul. Wybickiego 48. Zapraszamy od godz. 12 do 15 na warsztaty malarstwa patriotycznego, a od godz. 17 na kolorowanie muralu!

–  Podczas pikniku, przy dźwiękach muzyki, zamalujemy szpecące budynek bazgroły i wspólnie wykonamy mural z popiersiem Józefa Wybickiego, pierwszymi słowami Mazurka Dąbrowskiego oraz długą na 40 m flagą Polski – wylicza Waldemar Domański, przewodniczący zespołu zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie i Pogromca Bazgrołów. 

Za projekt artystyczny muralu odpowiada dr Jacek Pasieczny z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Farby na ten cel Pogromcy Bazgrołów otrzymali od Jarosława Gołuszki, inicjatora Kliniki Budowlanej, która kompleksowo wykonuje przeglądy budowlane oraz otacza opieką, diagnozuje i rozwiązuje problemy występujące na krakowskich budynkach.

Nad przebiegiem prac będzie czuwał Piotr Markiewicz z firmy Kampet, która zajmie się też przygotowaniem muru pod przyszły mural. – Dzień wcześniej ściana zabazgranego budynku będzie czyszczona, zostanie też przygotowany zarys muralu, tak aby mieszkańcy mogli przyjść o godzinie 17:00 i pokolorować jego elementy – dodaje Pogromca Bazgrołów.

Elewacja, na której znajdzie się mural, należy do osoby prywatnej. Dotychczas ściana była regularnie dewastowana przez wandali.

Piknik sąsiedzki

 

dolne t�o