górne tło

Zapraszamy na Piknik Krakowski

Piknikuj w zieleni - Piknik Krakowski to nowy sposób spędzania wolnego czasu w mieście. W sezonie 2017 odbędzie się 27 edycji Pikniku Krakowskiego. W każdy weekend lipca, sierpnia i września, ożywimy zielone przestrzenie miasta. Będziemy w parkach: Bednarskiego, Kościuszki, na Plantach, nad Zalewem Nowohuckim o przy Willi Decjusza.

Celem Pikniku jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik Krakowski w 30 proc. tworzą wystawcy z dobrym jedzeniem - tak urozmaiconym, aby w trakcie pikniku można było zjeść śniadanie i obiad. Pozostałe 70 proc. to czas przeznaczone na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”

Po zeszłorocznych doświadczeniach wiemy, że aktywne spędzanie czasu na terenie krakowskich parków wzmacnia więzy lokalnej społeczności, daje możliwość zrelaksowania się i miłego spędzenia czasu tym, którzy zostają na wakacje w mieście. Zauważyłyśmy też, że tego typu imprezy przyciągają mieszkańców także innych dzielnic oraz turystów, dla których piknik stał się kolejną atrakcją turystyczną Krakowa.

Organizatorami Pikników Krakowskich są: Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Zieleni Miejskiej, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Najedzeni Fest, One Productions.

Piknik Krakowski 2017

dolne t�o