górne tło

Ulica Basztowa zyska nową odsłonę

Sześć miesięcy zajmą prace budowlane związane z przebudową ul. Basztowej. Wykonawca, z którym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał umowę, wybuduje od nowa ul. Basztową, a także skrzyżowanie z ul. Długą i ul. Westerplatte. Ten fragment I obwodnicy Krakowa zyska nowe oblicze, na którym skorzystają przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej.

- To kolejna inwestycja, która uporządkuje ruch drogowy w centrum Krakowa. Co ważne, po przebudowie, komunikacja miejska na tym odcinku będzie traktowana priorytetowo, a tramwaje pojadą szybciej niż dotychczas. Prace powinny zacząć się jeszcze w czerwcu tego roku – mówi prezydent Jacek Majchrowski.

Jest to trzeci etap remontu wokół Plant poprzedzony przebudową ul. Podwale i ul. Dunajewskiego (w 2015 r.), który finalnie wprowadzi ruch jednokierunkowy dla samochodów już na całej trasie od Dworca Głównego do ul. Piłsudskiego. Pojazdy komunikacji miejskiej będą kursować w obie strony, bez spowolnienia przez ruch  samochodowy. Natomiast najbliżej Plant zostanie wyznaczona ścieżka rowerowa, tak jak na pozostałych odcinkach.

 

dolne t�o