górne tło

Konkursy dla osób z pomysłami

Od 5 czerwca można przesyłać zgłoszenia do konkursów organizowanych w ramach II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica. Są to: konkurs fotograficzny „Koło postępu”, konkurs komiksowy „Innowacja wyobraźni” oraz konkurs WIK wynalazek = idea * kreatywność. W ubiegłym roku w wydarzeniu organizowanym przez AGH wzięło udział ponad 200 beneficjentów, w tym uczniowie szkół z całej Polski, studenci i pracownicy naukowi.

Stanisław Staszic to zasłużona postać dla narodu polskiego. Był działaczem oświeceniowym, pionierem spółdzielczości, pisarzem politycznym i publicystą, filozofem i tłumaczem, przyrodnikiem: geografem i geologiem. Kilkukrotnie pełnił funkcję ministra, założył Akademię Górniczą w Kielcach – pierwszą techniczną uczelnię wyższą na ziemiach polskich, której tradycje kontynuuje Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Chcąc upamiętnić tę wyjątkową postać Fundacja dla Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Studenckie Koło Naukowe „Zarządzanie” podjęli się organizacji cyklicznego Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica.

Festiwal ma za zadanie łączyć wszystkie szkoły oraz inne jednostki, którym patronuje postać tego wielkiego myśliciela, wizjonera i twórcy. Spotkanie różnorodnych środowisk jest możliwe na dwóch poziomach: podczas starcia w konkursach oraz na gali finałowej (odbywającej się w listopadzie).

Harmonogram festiwalu:

Więcej informacji na: ofss.agh.edu.pl.

dolne t�o