górne tło

Wakacje z Muzeum Historycznym

Dzieci i młodzież gorąco zachęcamy do udziału: w lipcu i sierpniu Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało mnóstwo atrakcji. Wakacyjne warsztaty i rozmaite wydarzenia tematyczne od początku wakacji organizują oddziały Muzeum w całym mieście.

Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby z rezerwacją. Rezerwacje na zajęcia sierpniowe przyjmowane są od 15 lipca. Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 1; info@mhk.pl

Poniżej przedstawiamy program zajęć wakacyjnych:

BARBAKAN, ul. Basztowa
Marcin Oracewicz i inni słynni obrońcy Krakowa
Warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy zapoznają się z sylwetkami najsłynniejszych obrońców miejskich murów, wśród nich Marcina Oracewicza, brata kurkowego, który uratował Kraków strzelając do wroga ze strzelby załadowanej… guzikiem.
Zajęcia dla dzieci w wieku 10–13 lat
Termin: 24 sierpnia, godz. 11.00

WIEŻA RATUSZOWA, Rynek Główny 1
Tumult
LARP historyczny, który przeniesie Was w sam środek dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się na krakowskich ulicach w 1574 roku – oblężenie zboru protestantów przez tłum żaków i ubogich mieszczan. Podczas gry uczestnicy wezmą udział w specjalnym posiedzeniu rady miasta wraz z przedstawicielami najważniejszych instytucji. Każdy z graczy będzie odgrywał inną postać, a przez to realizował własne, tylko sobie znane, cele.
Zajęcia dla młodzieży w wieku 13–18 lat
Termin: 28 sierpnia, godz. 11.00

ULICA POMORSKA, ul. Pomorska 2
Prezentacja umundurowania, uzbrojenia i musztry wojskowej polskiego żołnierza z 1939 roku
Pomimo potężnej przewagi wroga we wrześniu 1939 roku polski żołnierz bił się bohatersko i z honorem. Co ważne, nie w każdej sytuacji był skazany na brak nowoczesnego wyposażenia. Problem polegał na tym, że miał go w niewystarczających ilościach. Podczas warsztatów będzie można wziąć do ręki wybrane elementy ówczesnego uzbrojenia wojsk piechoty oraz zapoznać się osobistym żołnierskim rynsztunkiem.
Zajęcia dla młodzieży w wieku 13–16 lat
Termin: 24 sierpnia, godz. 11.00

DOM ZWIERZYNIECKI, ul. Królowej Jadwigi 41
Dom Zwierzyniecki zaprasza na cykl spacerów edukacyjnych po „zielonych płucach” Krakowa! Podczas wycieczek dzieci poznają nie tylko historię miasta, ale także zaznajomią się ze zwierzynieckimi zwyczajami i tradycjami, odkryją sekrety Twierdzy Kraków, parku Jordana i krakowskich Błoń. Wszystkich uczestników prosimy o zaopatrzenie się w wygodne obuwie i stroje przystosowane do pieszych wędrówek oraz wodę lub napoje chłodzące. W przypadku grupy liczącej mniej niż 5 osób lub brzydkiej pogody zamiast spaceru – turniej gier planszowych w oddziale.

Zbuduj z nami Nową Hutę
Uczestnicy warsztatów zdobędą podstawową wiedzę teoretyczną o architekturze i urbanistyce Nowej Huty, którą będą mogli samodzielnie przetworzyć, budując własne „miasto idealne”. Zajęcie oparte na współdziałaniu i pracy w grupie.
Zajęcia dla dzieci w wieku 10–13 lat
Terminy: 25 sierpnia, godz. 12.00

dolne t�o