górne tło

Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej podczas Tour de Pologne

Dziś na terenie Krakowa i okolicznych gmin odbędzie się etap 74. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W czasie wyścigu - około godz. 13-14 nie będzie dojazdu do Swoszowic, a między godz. 11- 17 dojazd na Wolę Justowską będzie możliwy tylko z przesiadką i przejściem pieszym między przystankami "Cichy Kącik" i "Słonecznikowa".

Trasa przejazdu kolarzy:

74. TdP


Wyłączone z ruchu autobusów zostaną następujące ulice:

Zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Błoń i Woli Justowskiej:

Od ok. godz. 13.35 do ok. 14.00 na trasie startu honorowego wystąpią utrudnienia w ruchu – kolarze będą jechać w ruchu ogólnym pilotowani przez policję.

W czasie głównego wyścigu prowadzonego również po trasach linii aglomeracyjnych, ruch drogowy na danych odcinkach będzie wstrzymywany na ok. 30 minut przed przejazdem kolarzy, z możliwością przepuszczenia w tym czasie pojazdów poruszających się zgodnie z ruchem kolarzy.

W sobotę, 29 lipca wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji aglomeracyjnej w gminach: Świątniki Górne, Czernichów i Liszki oraz komunikacji miejskiej w rejonie Swoszowic:

Podane wyżej godziny są orientacyjne. Zamknięcie tras oraz przywrócenie ruchu będzie odbywać się na polecenie policji i służb nadzoru.


Zobacz także:

dolne t�o