górne tło

Wrześniowy kiermasz książki pod znakiem Stanisława Lema

Ostatni w tym roku Krakowski Kiermasz Książki już 9 i 10 września na placu św. Marii Magdaleny! Motywem przewodnim najbliższej edycji tego cyklicznego święta książki pod gołym niebem będą przypadające na pokiermaszowy wtorek urodziny Stanisława Lema. Swoją ofertę już tradycyjnie zaprezentuje kilkunastu antykwariuszy i bukinistów z Krakowa i regionu, odbędą się także plenerowe widowiska, spacery i wydarzenia literackie inspirowane dziełem najchętniej tłumaczonego polskiego pisarza wszech czasów.

Księgarnia hobbistyczna Fankomiks, antykwariaty Hulaj Pole, Suszek, Abecadło, Szafa Pełna Książek i 451 stopni, księgarnia amerykańska American Bookstore, Świat w Tunelu oraz bukiniści, jakich spotkać można co tydzień pod Halą Targową – oferta przygotowana na ostatni w tym roku kiermasz zadowoli każdego szanującego się bibliofila.

Krakowski Kiermasz Książki to cykliczna, plenerowa akcja, którą Kraków – pierwsze i jedyne w Polsce Miasto Literatury UNESCO promuje ideę drugiego obiegu książki i przypomina, że dobra literatura nie zna daty ważności. W urokliwej przestrzeni Placu Św. Marii Magdaleny będzie można nie tylko buszować między książkami, ale przysiąść na leżaku i zatopić się w lekturze przy pysznej kawie z Bike Café.

Przypadek Stanisława Lema jest w polskiej literaturze szczególny. To nie tylko pisarz, który 11 lat po śmierci notuje nakłady, jakich nie powstydziłby się żaden współczesny literat, ale genialny filozof i futurolog, którego wizje już niejednokrotnie realizowały się na naszych oczach. Wrześniowa edycja Krakowskiego Kiermaszu będzie dedykowana najsławniejszemu polskiemu twórcy science-fiction: zapraszamy m.in. na plenerowe widowisko na bazie „Bajek robotów” i „Opowiadań kosmikomicznych” Italo Calvino w wykonaniu zawodowego opowiadacza Mateusza Świstaka, twórcy projektu "Baśnie na warsztacie", podpisywanie nowo wydanej biografii „Lem. Życie nie z tej ziemi” z udziałem Wojciecha Orlińskiego czy spacer po Krakowie śladami autora „Solaris”.

Podczas kiermaszu natknąć się będzie można również na rower Fantastycznej Lotnej Czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, w którym dostępne będą książki do całkowicie bezpłatnego i bezterminowego wypożyczenia.

Krakowski Kiermasz Książki

plac św. Marii Magdaleny (przecznica między ul. Grodzką i Kanoniczą)
9-10 września w godz. od 11 do 18

sobota, 9 września:

niedziela, 10 września:

Więcej na stronie internetowej www.miastoliteratury.pl.

Organizatorem Krakowskiego Kiermaszu Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Krakowski Kiermasz Książki

dolne t�o