górne tło

Strażnicy miejscy obchodzili swoje święto

W poniedziałek, 28 sierpnia w Urzędzie Miasta Krakowa odbyły się obchody Dnia Straży Miejskiej. W uroczystościach wzięli udział prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

- Straż Miejska Miasta Krakowa jest najlepiej zorganizowaną jednostką w kraju. Wpisała się w krajobraz Krakowa. Zajmuje się wszystkim, co leży w kompetencjach naszego miasta. Mamy strażników rejonowych, specjalizujących się w ekologii, uczących dzieci bezpiecznych zachowań i tych, którzy dbają o porządek na ulicach – powiedział Jacek Majchrowski.

Podczas uroczystości, decyzją prezydenta RP, zasłużonym funkcjonariuszom wręczono złoty i brązowe krzyże zasługi. Przyznano także medale za długoletnią służbę. Złotym krzyżem został odznaczony Adam Młot - komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa, brązowymi: Jerzy Filipczuk i Stanisław Morajka.

Wręczono również medale za ofiarność i odwagę, długoletnią służbę, odznaki Honoris Gratia oraz dyplomy dla najlepszego strażnika roku Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Straż miejska istnieje w Krakowie od 1991 roku i powstała jako pierwsza tego typu jednostka w Polsce. Od 26 lat funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo i porządek w mieście.

 

 

 


OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

 

Święto Straży Miejskiej

 

dolne t�o