górne tło

Odliczanie do startu Kraków Business Run

5300 zawodników, 1060 pięcioosobowych sztafet, 693 zaangażowane firmy – tak w liczbach zapowiada się tegoroczna edycja Kraków Business Run. Charytatywny bieg biznesowy, którego głównym celem jest pomoc osobom po amputacjach, odbędzie się 3 września. Wystartują m.in. sztafety Urzędu Miasta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Sportowej, Krakowskiego Biura Festiwalowego, wszystkich krakowskich teatrów, VI Brygady Powietrzno-Desantowej oraz drużyny aktorów: Julii Kamińskiej i Mateusza Janickiego.

– Bardzo cieszę się, że to w Krakowie rozpoczęła się ta inicjatywa i że to w naszym mieście startuje najwięcej biegaczy oraz zbiera się najwięcej pieniędzy. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja również będzie rekordowa – powiedział podczas konferencji poświęconej przygotowaniom do imprezy dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal.

Kraków Business Run odbędzie się w naszym mieście już po raz szósty. Uczestników czekają jednak zmiany związane z nową trasą biegu – dotychczasowa musiała zostać zaktualizowana ze względu na trwające remonty. Nowa trasa nie odbiega jednak od ścisłego centrum i zachowuje ten sam dystans. Strefa zmian i „miasteczko biegowe” znajdą się w reprezentacyjnej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu.

– To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przyszykowaliśmy dla uczestników. Ze względu na większą przepustowość nowej trasy i strefy zmian, zdecydowaliśmy o dopuszczenie do biegu dodatkowych 300 osób – informuje dyrektor Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti. – Pod względem liczby uczestników i obserwatorów przygotowujemy się więc na kolejny rekord – dodaje.

 

 

Przypomnijmy, że początkowo tegoroczny limit biegaczy został ustalony na 5000 osób – ta liczba została wyczerpana w 4 minuty i 50 sekund od momentu uruchomienia rejestracji. Rozszerzenie listy startowej do 5300 osób pozwoliło na dopuszczenie do startu aż 60 drużyn z listy rezerwowej.

Kraków Business Run ma charakter sztafety – w każdym zespole występuje pięciu zawodników. Dystans dla każdego biegacza wynosi 3,8 km. Pieniądze od drużyn za udział w biegu są przeznaczane na cele charytatywne. Jak dotąd, w siedmiu miastach Polski, w których odbywa się bieg, pomógł on stanąć na nogi 139 beneficjentom. W tym roku bieg w Krakowie wesprze między innymi Józefa Tatarę i Bartłomieja Florka.

 

 

 

dolne t�o