górne tło

Modernizacja linii kolejowej – korzyści dla mieszkańców Krakowa

W Krakowie rozpoczęły się prace związane z remontem linii kolejowej E30 z Krakowa do Katowic. Inwestor, którym jest PKP PLK, przeprowadza kompleksową modernizację torów oraz wiaduktów kolejowych, co powoduje duże utrudnienia w ruchu ulicznym w północnej części Krakowa.

Należy jednak podkreślić, że ten remont to szereg korzyści dla mieszkańców naszego miasta:

Ponadto podkreślamy, że dzięki współpracy ZIKiT, PKP PLK oraz wykonawcy, udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą ograniczyć uciążliwość prac modernizacyjnych dla ruchu ulicznego:

Dostępność przejazdów drogowych podczas modernizacji przez PKP PLK infrastruktury torowej.

Podkreślamy też, że prace związane z modernizacją linii kolejowej zostały wprowadzone w koordynacji z innymi remontami w mieście, np. zamknięcie ulic Kopernika i Miodowej nastąpi dopiero wtedy, gdy otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Westerplatte i Lubicz, a tramwaje powrócą na ulicę Grzegórzecką.

 

 

4 września odbyło się spotkanie prezydenta Tadeusza Trzmiela z przedstawicielami PKP PLK oraz ZIKiT-u. Ustalono na nim, że wszystkie prace modernizacyjne będą prowadzone przy maksymalnym uwzględnieniu potrzeb mieszkańców. Ruch na zamkniętych ulicach będzie dopuszczony w miarę możliwości i uzasadnionych potrzeb, m.in. w czasie świąt. Ponadto inwestor zobowiązał się do utworzenia specjalnej informacji z infolinią dla mieszkańców, a ZIKiT zaproponuje zalecane objazdy zamkniętych ulic.

dolne t�o