górne tło

Mobilne warsztaty dla seniorów

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie organizuje serię warsztatów przeznaczonych dla osób starszych (50+), dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie. Bezpłatne warsztaty odbywają się w październiku i listopadzie.

Czy sprawia Państwu trudność obsługa automatu Krakowskiej Karty Miejskiej? Czy mają Państwo problemy z kupnem biletu w automatach znajdujących się wewnątrz pojazdów? Czy interesują Państwa ulgi przysługujące seniorom w krakowskiej komunikacji miejskiej? Czy chcecie Państwo wiedzieć jak podróżować bezpiecznie?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście „tak”, zapraszamy na warsztaty z zakresu aktywności i mobilności osób starszych.

W ramach warsztatów odbędą się m.in. indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, a także panel poświęcony bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym. Przewidziana jest również prezentacja na temat ulg i udogodnień dla seniorów w komunikacji miejskiej w Krakowie oraz praw i obowiązków pasażera.

Warsztaty kierowane są do osób powyżej 50. roku życia.

 

Zaplanowano osiem możliwych terminów spotkań do wyboru (kolejne środy, z wyjątkiem 1 listopada). Większość z nich odbędzie się w godzinach przedpołudniowych, jest też możliwość zapisu na godziny popołudniowe (dwa terminy).

Terminy:

Na warsztaty obowiązuje rejestracja – chętni powinni wybrać jeden z powyższych terminów i potwierdzenie udziału w spotkaniu:

Organizatorzy proszą o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i ewentualnie adresu e-mail. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń! Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma potwierdzenie zapisania na warsztaty drogą elektroniczną (pod warunkiem podania adresu e-mail).

Warsztaty odbędą się w Centrum Konferencyjnym MPK SA przy ulicy Jana Brożka 3. Dojazd tramwajami numer 11, 22 i 23.