górne tło

Komunikacyjne ABC dla seniorów

W październiku i listopadzie zorganizowana zostanie seria warsztatów przeznaczonych dla osób starszych, dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie.

Czy sprawia Ci trudność obsługa automatu Krakowskiej Karty Miejskiej? Czy masz problemy z kupnem biletu w automatach znajdujących się wewnątrz pojazdów?
Czy interesują Cię ulgi przysługujące seniorom w krakowskiej komunikacji miejskiej? Czy chcesz wiedzieć jak podróżować bezpiecznie?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście „tak”, zapraszamy na warsztaty z zakresu aktywności i mobilności osób starszych organizowane przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie.

W ramach warsztatów odbędą się m.in. indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, a także panel poświęcony bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym. Przewidziana jest również prezentacja na temat ulg i udogodnień dla seniorów w komunikacji miejskiej w Krakowie oraz praw i obowiązków pasażera.

Warsztaty kierowane są do osób powyżej 50. roku życia.

Zaplanowano osiem możliwych terminów spotkań do wyboru (kolejne środy, z wyjątkiem 1 listopada). Większość z nich odbędzie się w godzinach przedpołudniowych, jest też możliwość zapisu na godziny popołudniowe (dwa terminy).

Terminy:

Na warsztaty obowiązuje rejestracja – chętni powinni wybrać jeden z powyższych terminów i potwierdzenie udziału w spotkaniu:

Organizatorzy proszą o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i ewentualnie adresu e-mail. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Każdy zakwalifikowany uczestnik otrzyma potwierdzenie zapisania na warsztaty drogą elektroniczną (pod warunkiem podania adresu e-mail).

Warsztaty odbędą się w Centrum Konferencyjnym MPK SA przy ulicy Jana Brożka 3.

dolne t�o