górne tło

Burza mózgów o potencjale nieużytków miejskich

Nowe parki na miejskich nieużytkach, potrzeba edukacji ekologicznej, bioróżnorodność miasta, zarządzanie zielenią w Krakowie – to niektóre tematy prelekcji, jakich będą mogli wysłuchać uczestnicy konferencji „Nieużytki miejskie - miejsca edukacji i bioróżnorodności”. Wydarzenie organizowane przez Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu odbędzie się 28 września w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20. W konferencji weźmie udział m.in. dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Wydarzenie jest podsumowaniem kampanii Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu „Oswajamy przyrodę miasta i okolic”, skierowanej do mieszkańców Krakowa i Małopolski. W konferencji wezmą udział eksperci i praktycy w zakresie ochrony przyrody, edukacji ekologicznej i zarządzania zielenią miejską. Zaprezentowane zostaną  także przykłady działań realizowanych w przestrzeni miejskich nieużytków.

Konferencja będzie także okazją do obejrzenia wystawy fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Ukaż piękno nieużytków Krakowa i okolic”, poświęconej mało znanemu obliczu dzikiej przyrody naszego miasta.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja.

Program:

Prowadzenie: dr Stanisław Jaromi, OFMConv., REFA; Emilia Ślimko, REFA, Fundacja Otwarty Plan

godz. 13.00 - 14.30:

godz. 14.30 - 15.15 

godz. 15.15 - 16.30

godz. 16.30 - 17.30

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej swietostworzenia.pl.

dolne t�o