górne tło

Prace na ul. Basztowej idą zgodnie z planem

Od początku września tramwaje wróciły na ul. Westerplatte. Ich trasa na razie wiedzie jedynie w relacji Westerplatte – Lubicz, ale nie jest to jedyna dobra wiadomość związana z remontem skrzyżowania przy Dworcu Głównym. Już 18 września ruch tramwajowy zostanie wznowiony również na ul. Pawiej, a więc wyłączona z ruchu tramwajowego pozostanie jedynie ul. Basztowa. Warto zaznaczyć, że prace na tym skrzyżowaniu oraz na ul. Basztowej prowadzone są zgodnie z założonym harmonogramem – wykonawcy udało się uniknąć jakichkolwiek opóźnień i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie.

Prace na skrzyżowaniu trwają. W ich efekcie za około miesiąc, czyli w połowie października przywrócony zostanie ruch samochodowy w relacji Westerplatte – Pawia, Westerplatte – Lubicz oraz Lubicz – Pawia. A dzięki temu powinniśmy zaobserwować zmniejszenie natężenia ruchu na rondzie przy Małopolskim Dworcu Autobusowym.

18 września to termin przeniesienia prac na skrzyżowanie ul. Basztowej i Długiej. Po ich rozpoczęciu zarówno ulica Długa, jak i Sławkowska, która dochodzi do tego skrzyżowania od strony Rynku Głównego, zostaną zamknięte dla ruchu.

Poza tym cały czas trwają prace związane z przebudową ulicy Basztowej. W tej chwili trwa układanie płyt podbudowy torowiska oraz roboty drogowe. Całość prac zakończy się po zakończeniu prac na Basztowej, czyli w połowie grudnia.

Dodatkowo od poniedziałku 18 września rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Basztowej wraz z węzłami „Dworzec Główny” i „Stary Kleparz”. W tym etapie zostanie przywrócony ruch tramwajów na ul. Pawiej. Jednocześnie zostanie w całości wyłączony z ruchu węzeł „Stary Kleparz”.

Przypominamy, że w dalszym ciągu wyłączony jest ruch tramwajowy na ul. Grzegórzeckiej oraz na odcinku Kopiec Wandy – Pleszów.

Od 18 września Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

Linie tramwajowe dzienne:

Linie autobusowe dzienne:

Linie nocne:

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Dla porządku podajemy ujednolicone zasady zachowania ważności biletów okresowych ważne od 18 września w związku z przebudową węzła „Stary Kleparz” oraz przebudową wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej:

Bilety okresowe wykupione na linię 1 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 7 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 10 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 12 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 18 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 19 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 21 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 22 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 24 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 52 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linie 124 i 424 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linie 152 i 502 zachowują ważność:

Bilety okresowe wykupione na linię 304 zachowują ważność:

dolne t�o