górne tło

Operowo-musicalowy „Dzień świra” [KONKURS]

15 lat po kinowej premierze filmu Marka Koterskiego, tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „Dzień świra – opera|musical”. Spektakl, który miał premierę 7 lipca w warszawskim teatrze Kamienica, teraz wyruszył w tournée po wielu miastach Polski i zagranicy.

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.

„Dzień świra – opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

W Krakowie spektakl zaprezentowany będzie w Teatrze im. Słowackiego, dwukrotnie – 20 września i 23 października.

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na operę-musical „Dzień świra" w Teatrze im Juliusza Słowackiego w środę, 20 września. Chcecie je zdobyć? Odpowiedzcie na pytanie: Jaki jest Wasz ulubiony cytat z filmu „Dzień świra" i dlaczego? Odpowiedź ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 18 września do godz. 10.00 w tytule maila wpisując DZIEŃ ŚWIRA. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

dolne t�o