górne tło

Warsztaty tworzenia scenariuszy gier komputerowych

Najlepsi specjaliści z branży gier poprowadzą warsztaty z zakresu tworzenia scenariuszy do gier komputerowych dla młodzieży. Zapisy trwają do wtorku, 26 września.

Projekt "Literatura kluczem do wrót wyobraźni. Jak dobrą historię zmienić w ciekawą grę komputerową" realizowany jest przez Bibliotekę Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny.

Głównym celem warsztatów, będzie zaznajomienie młodych uczestników z technikami tworzenia scenariuszy do gier. W trakcie zajęć zostanie omówiony również: scenariusz filmowy, format dialogów, rodzaje i interaktywność dialogów, cel sceny, konflikt jako siła napędowa dialogu, tworzenie i charakteryzacja postaci, opisy misji i pisanie tekstów użytkowych do własnego scenariusza. Dodatkowo uczestnicy poznają również różne formy narracji w grach, rolę bohatera i zasady jego tworzenia.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisywać można się poprzez wysłanie maila na adres: konkursy@biblioteka.krakow.pl.

Warsztatom będzie towarzyszył konkurs „I Ty możesz zostać autorem scenariusza gry komputerowej”. Uczestnicy zajęć wykorzystają swoją wiedzę teoretyczną i przygotują scenariusz. Konkurs trwa do 17 listopada. Więcej informacji na stronie: www.biblioteka.krakow.pl .

dolne t�o