górne tło

2017. noworodek w 2017 roku

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie urodził się 2017. noworodek w 2017 roku. To dziewczynka – Zoja Siadak. W środę, 20 września, na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala mała rekordzistka otrzymała specjalną wyprawkę.

Zoja Siadak przyszła na świat w poniedziałek 18 września. Dziewczynka urodziła się o świcie, o godz. 4.25. Tuż po urodzeniu ważyła 3280 g i mierzyła 53 cm wzrostu.

W tym roku w Krakowie padł rekord, bo 2015. maluszek z 2015 roku w „Żeromskim” urodził się dopiero w drugiej połowie października, 2016-ty w 2016 – na końcu września. Zoja wyprzedziła wszystkich. Czy to oznacza, że w 2017 roku w Małopolsce statystycy zanotują baby boom?

Zoja jest drugą córką w rodzinie Alicji Jaworskiej i Filipa Siadaka. W domu czeka na nią czteroletnia siostra Matylda.

Rekordzistka otrzymała specjalną wyprawkę przygotowaną przez szpital przy wsparciu partnerów placówki. Z kolei krakowskie kina przekazały rodzicom wejściówki na seanse. Zoja już niedługo rozpocznie kurs pływania i oswajania z wodą – jedna ze szkół pływania sprezentowała bon na bezpłatne zajęcia. Nie zabraknie też pamiątki z tego wydarzenia – jedno ze studiów fotograficznych ufundowało noworodkową sesję zdjęciową.

dolne t�o