górne tło

„Lato leśnych ludzi” oczami Marzeny Majki

Fundacje Sowiarnia i Perspektywa, w ramach wsparcia młodych talentów zapraszają 5 października o godz. 18 na wernisaż wystawy Marzeny Majki pt. „Lato leśnych Ludzi”. Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc w Magia Cafe Bar przy pl. Mariackim 3.

Marzena Majka to 24-letnia artystka na co dzień mieszkająca w Krośnie. Jest absolwentką liceum plastycznego w Krośnie, Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej, który ukończyła z wyróżnieniem.

Jej prace, dzięki swej autentyczności, wprowadzają odbiorcę w niezwykły nastrój, daleki od komercji, nasycony niezwykle pozytywną energią, w świat pełen zapachów i kolorów, przywołując wspomnienie beztroskiego dzieciństwa.

„Częste wplatanie zarówno motywów roślinnych, jak i zwierzęcych w pięknych ilustracjach, to przywołanie obrazu polskiej wsi, tęsknoty za ulotnością chwili, to niezwykła podróż do świata, za którym wszyscy tęsknimy, gdzie iluzja i alegoria, metafora i personifikacja budzą tak niezwykłe emocje, w obliczu których odbiorca nie pozostaje obojętny” – tak o pracach 24-latki piszą organizatorzy wystawy.

 

dolne t�o