górne tło

Nowe stojaki rowerowe przy szkołach i przedszkolach

Wystarczy telefon lub mail z prośbą o stojak, a pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu sprawdzą, gdzie go najlepiej ustawić, a następnie zamontują w odpowiednim miejscu.

Stojaki w kształcie odwróconej litery U najlepiej zamontować w pobliżu wejścia do szkoły, w miejscu, które jest widoczne zarówno dla uczniów jak i administracji szkoły. Dzięki temu rowery będą pod stałym nadzorem. Ich kształt również zwiększa bezpieczeństwo – do takiego stojaka rower przyczepia się za ramę, a nie za koło, dzięki czemu trudniej go ukraść.

Każda placówka może liczyć maksymalnie na 15 takich stojaków – w każdym przypadku ich liczbę i umiejscowienie ustala się indywidualnie.

Na stojaki w pierwszej kolejności mogą liczyć szkoły biorące udział w programie rowerowym STARS prowadzonym przez Gminę Miejską Kraków, ale pozostałe placówki również bez kłopotu mogą takie stojaki zamówić.

Na zgłoszenia od szkół i przedszkoli ZIKiT czeka do 30 listopada pod nr tel. 12 616 70 00 lub pod adresem e-mail: sekretariat@zikit.krakow.pl.

dolne t�o