górne tło

Studenci-wolontariusze pilnie poszukiwani

66 akcji zorganizowanych na krakowskich uczelniach, 12 504 potencjalnych i 65 faktycznych Dawców komórek macierzystych – tak w skrócie można opisać 8 ostatnich edycji projektu HELPERS’ GENERATION, realizowanych przez Fundację DKMS. Teraz przyszedł czas, aby kolejni studenci mieli szansę na zaangażowanie się w pomoc innym. 25 września ruszyły zapisy do IX edycji Projektu.

4 lata temu powstał projekt HELPERS’ GENERATION, skierowany do środowiska akademickiego. Jego celem jest zaangażowanie studentów w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację i wsparcie akcji rejestracji do bazy potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu młodych ludzi, Fundacji DKMS tylko wśród studentów, udało się zarejestrować ponad 95 tys. młodych, zdrowych ludzi, a 430 osób z tej grupy podzieliło się cząstką siebie i dało komuś szansę na drugie życie.

Studenci, którzy chcieliby zostać Liderami Projektu, do 17 października powinni nadesłać zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem rekrutacyjnym, dostępnym na stronie internetowej Fundacji DKMS. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 25 października, a osoby, które przejdą ją pomyślnie zostaną zaproszone na dwudniowe warsztaty szkoleniowe, które na początku listopada odbędą się w Warszawie. Lider zostanie uzbrojony w niezbędne informacje, a do jego zadań będzie należało przygotowanie akcji rejestracji na swojej uczelni. Widząc zapotrzebowanie młodych ludzi na zdobywanie praktycznego doświadczenia, w ramach HELPERS’ GENERATION zdecydowano się również na uruchomienie konkursu, w którym zwycięzca ma szansę odbyć wakacyjny staż w siedzibie Fundacji DKMS w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat Projektu dostępne są na stronie www.dkms.pl/pl/student.

dolne t�o