górne tło

Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Poprzedni tomik Ewy Lipskiej nosił tytuł „Czytnik linii papilarnych”. W dwa lata po jego premierze wybitna poetka proponuje czytelnikom ponad dwadzieścia nowych wierszy zebranych w tom zatytułowany „Pamięć operacyjna”.

Zestawiając te tytuły, można odnieść wrażenie, że autorka jest zafascynowana światem technologii lub też wiąże z nim jakieś szczególne obawy. Tak jednak nie jest. Najważniejsze miejsce w nowych wierszach Ewy Lipskiej zajmujemy — jako źródło fascynacji jak i lęków — my, ludzie. My, którzy „zjadamy miłość, wypluwamy pestki”, którym „migocze lampka: boarding time”, którzy, starając się „nie drażnić historii”, obserwujemy, jak „nadchodzi awaria świata”.

KONKURS

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „Pamięć operacyjna" Ewy Lipskiej wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Aby mieć szansę na wygraną,odpowiedzcie na pytanie: Za jakie tomiki wierszy Ewa Lipska była nominowana do Nagrody Literackiej Nike? Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi. Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 29 września do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: WYDAWNICTWO LITERACKIE, a w jego treści adres, na który ma zostać przesłana książka. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

dolne t�o