górne tło

Jest przetarg na bożonarodzeniowe dekoracje ulic Krakowa

Kraków szykuje się do świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku na ulicach, placach i mostach rozbłysną dekoracje. Tegoroczny wystrój będzie nawiązywał do sztuki i rzemiosła z przełomu XIX i XX wieku.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu szuka wykonawców, którzy udekorują miasto. W tym roku wystrój ma być unikatowy, ale nie zabraknie znanych nam z ubiegłorocznej zimy ozdób. Dekoracja będzie nawiązywała do stylu „vintage”, inspirowana będzie sztuką i rzemiosłem z epoki Belle Epoque.

Wystrój przeniesie nas do XIX i XX wieku, do czasów kiedy na ulicach królowały ciastka, cukierki, pierniki, ręcznie malowane bańki i ozdoby z bibuły. Zostanie zachowana również jednolita kolorystyka – ozdoby będą w tonacji białej, srebrnej i granatowej.

Girlandy pojawią się na ulicach: Grodzkiej, Floriańskiej, Siennej, Szewskiej i Sławkowskiej. Dodatkowo zostaną przyozdobione lampy na Rynku Głównym, Rynku Małym i rondzie Matecznego. Nie zabraknie również choinek, wielkich bombek oraz aniołów. Świąteczne drzewka zobaczymy w czterech miejscach: na Rynku Główny, przy pl. Wszystkich Świętych, na alei Róż i przed Muzeum Narodowym przy al. 3 Maja.

Miasto rozbłyśnie pod koniec listopada, a dekoracje na ulicach będzie można podziwiać do 28 stycznia. Wykonawcę poznamy w październiku.    

dolne t�o