górne tło

Będą tablice z nazwami dzielnic?

Podczas Konwentu Przewodniczących Rad Dzielnic został podjęty wniosek o rozpatrzenie zmian tablic z nazwami ulic. Czy na krakowskich ulicach znajdą się tablice z informacją o dzielnicy w jakiej leży dana ulica? O tym dyskutowano na posiedzeniu Komisji Dialogu Obywatelskiego.

Przewodniczący Rad Dzielnic zgodzili się z sugestią, by stworzyć tabliczki z nazwami ulic, które również będą posiadały nazwy dzielnic. Takie rozwiązanie jest między innymi w Warszawie. Proces zmian tablic na każdym budynku trwał tam aż 20 lat. Możliwe jest, że po podjęciu stosownej uchwały proces ten będzie podejmowany etapowo.

- Dzielnice w Krakowie istnieją od 20 lat, to byłby świetny sposób uczczenia tego faktu. Szczególnie, że ostatnio został zmieniony i unowocześniony System Identyfikacji Wizualnej Miasta, moglibyśmy stworzyć także nowe i jednakowe wzory tablic z nazwami dzielnic. To szczególnie ważne dla mieszkańców, by jak najmocniej utożsamiali się z dzielnicą w której mieszkają, by wiedzieli do jakiej rady dzielnicy mają się zwrócić w ważnych dla nich sprawach lokalnych – tłumaczył Mateusz Drożdż, wiceprzewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Obecnie trwa także konkurs na system informacji miejskiej. Celem konkursu jest stworzenie jednolitego i zgodnego z nowym manualem systemu znaków i tablic informacyjnych zarówno dla turystów jak i mieszkańców.

Komisja przyjęła wniosek, by w przygotowywanej nowej wersji informacji miejskiej znalazł się zapis o stworzeniu tablic z nazwami ulic oraz informacjami o dzielnicy.  

dolne t�o