górne tło

Klub Kultury Mydlniki promuje kino dokumentalne

Klub Kultury Mydlniki zaprasza dorosłych widzów na filmowy wieczór – pierwszy w ramach cyklu filmowego „KineDok. Lato–Jesień”! W piątek 29 września serię pokazów otworzy film „Księżycowy spacer z dziadkiem”. Przez najbliższe trzy miesiące będzie można obejrzeć skomplikowane historie ludzkie, opowiedziane w wyjątkowych, dokumentalnych produkcjach filmowych z Europy Środkowo-Wschodniej.

Dokument „Księżycowy spacer z dziadkiem”, w reż. Davida Alræka, to ciepła i zabawna historia rodzinna. Jej celem jest zatrzymanie wspomnień, które ukształtowały reżysera i które cementują jego relację z ukochanym dziadkiem. Kåre, dziadek reżysera był nieustraszonym podróżnikiem, wynalazcą, zawsze miał fantastyczne pomysły, kolekcjonował również wspomnienia. Dla wnuka był bohaterem dzieciństwa i źródłem inspiracji w jego późniejszej pracy jako reżysera i fotografa. Kiedy u Kårego zdiagnozowano demencję, David zaczął się bać, że wszystkie ich wspólne wspomnienia ulegną zapomnieniu. Ale dziadek nie jest gotowy, by poddać się losowi. Namawia Davida, by nieustannie szukał nowych wyzwań i wspomnień, które można zatrzymać. Film opowiada o tym, jak nowe wspomnienia wymazują z pamięci stare, które powoli ulegają zapomnieniu.

Cykl „KineDok. Lato–Jesień” to unikatowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna, skupiająca miłośników i twórców kina dokumentalnego. W jego ramach nieodpłatnie pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”.

 

„Księżycowy spacer z dziadkiem”, reż. David Alræk, piątek, 29 września, godz. 18.00
Klub Kultury Mydlniki, sala widowiskowa, wstęp bezpłatny

 

dolne t�o