górne tło

Dianne Reeves wystąpi w Krakowie

Dianne Reeves – jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych – już 14 października wystąpi w Krakowie. Koncert wielokrotnej laureatki nagrody Grammy za najlepszy wokal jazzowy odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

W sześciokrotnie nominowanym przez Akademię Filmową "Good Night, and Good Luck" George'a Clooneya, wokalistka wygrała czwartą z pięciu Grammy dla najlepszej wokalistki jazzowej tym razem za ścieżkę dźwiękową do filmu.

Nagrywała i występowała z Wyntonem Marsalisem i orkiestrą Lincoln Center Jazz Orchestra. Grała także z Chicago Symphony Orchestra prowadzoną przez Daniela Barenboima i była solistką na konceratch z Sir Simonem Rattleem i Filharmonią Berlińską.

Została pierwszą Dyrektor Kreatywną Katedry Jazzu Filharmonii w Los Angeles i pierwszą wokalistką, która kiedykolwiek wystąpiła w słynnej Walt Disney Concert Hall. Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) przy nagrodzonym  Grammy albumie "A Little Moonlight“.

Jej świąteczny album „Christmas Time is Here“ został zrecenzowany przez Bena Ratliffa z The New York Times tak: "Pani Reeves, wokalistka jazzowa o zaskakujących umiejętnościach, wykonuje zadanie poważnie; to jeden z najlepszych jazzowych albumów bożonarodzeniowych, jakie słyszałem. "

W ostatnich latach Reeves odbyła tournée po świecie, w tym także w ramach programu "Sing the Truth", muzycznej celebracji Niny Simone, w której uczestniczyły również Liz Wright i Angelique Kidjo. Często występowała w Białym Domu, m.in. podczas uroczystej kolacji  wydanej przez Prezydenta Baracka Obamę dla prezydenta Chin.

Ostatni album Reeves - „Beautiful Life“, zdobył w 2015 roku Grammy za najlepszy wokalny album jazzowy. Płyta została wyprodukowana przez Terri Lyne Carrington, a występują na niej również Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway i Esperanza Spalding. W styczniu 2015 Reeves razem z Paulem Simonem, Jamesem Taylorem i Bobby McFerrinem zagrali koncert w hołdzie Michael’owi Breckerowi w Jazz at Lincoln Center.

Koncert w ICE Kraków odbędzie się w sobotę, 14 października. Początek o godz. 20:00.

Bilety dostępne na: www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

dolne t�o