górne tło

Uchwała kierunkowa i uwagi do planów

 

Radni podjęli jedną uchwałę kierunkową do Prezydenta oraz szereg uchwał związanych ze zmianami w budżecie. A to tylko wyrywek tego, co działo się 27 września w Sali Obrad RMK. W sumie radni podjęli 38 uchwał, a 11 procedowali podczas pierwszych czytań. 83. sesja trwała prawie 10 godzin.
 

Radni przegłosowali wybór nowego wiceprzewodniczącego RMK – został nim radny Bolesław Kosior. Objął wakat po Marku Lasocie, który złożył mandat po powołaniu na stanowisko dyrektora Muzeum Armii Krajowej.

Uchwała kierunkowa do Prezydenta dotyczy wykupu terenu na Wzgórzu Kaim, na którym zlokalizowany jest pomnik upamiętniający wydarzenia z 1914 roku. Radni przychylili się też do udzielenia dotacji dla gmin Dziemiany i Sępólno Krajeńskie na usuwanie skutków nawałnic. Każda z tych gmin dostanie po 250 tys. zł. - Kraków w czasie powodzi uzyskał pomoc od innych gmin. Czasem był to sprzęt, czasem pieniądze. Myślę, że ta zasada solidaryzmu między samorządami jest bardzo ważna i teraz została zastosowana w praktyce – mówił w trakcie czytania projektu uchwały Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Radni w pierwszym czytaniu procedowali uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Azory – park”. Natomiast podjęli 17 uchwał dotyczących rozstrzygnięć o sposobie rozpatrzenia nieuwzględnionych przez Prezydenta Miasta Krakowa uwag złożonych do projektu tego planu.

Kolejna, zwyczajna sesja odbędzie się w środę, 11 października. Natomiast 4 października (również w środę), o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta sesja RMK z okazji wręczenia Srebrnego Medalu Cracoviae Merenti ojcu prof. Janowi Andrzejowi Kłoczowskiemu OP.

 

 

dolne t�o