górne tło

Uniwersytet Jagielloński po raz 654. rozpoczął nowy rok akademicki

- Z pełną ufnością i radością ogłaszam otwarcie 654. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim! - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas oficjalnej inauguracji, która odbyła się w auli Auditorium Maximum UJ. Poprzedził ją przemarsz orszaku profesorów UJ.

Na najstarszej polskiej uczelni rozpoczął się 654. rok akademicki. Ulicami Krakowa przemaszerował orszak profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Można dziś było zobaczyć piętnaście kolorów tog, które symbolizują poszczególne wydziały UJ. To jedyna w ciągu roku okazja, aby zobaczyć profesorów i władze uczelni występujących publicznie w tradycyjnych strojach.

W uroczystości wzięła udział społeczność akademicka UJ, władze wojewódzkie i samorządowe, parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata nauki, kultury oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Najważniejszy moment uroczystości - immatrykulację nowo przyjętych na Uniwersytet Jagielloński studentów I roku, przeprowadził prof. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki.

 

dolne t�o