górne tło

Kulturalny poniedziałek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Sztuka, teatr, inspirujące spotkania i warsztaty - polecamy nasz codzienny przewodnik - warto aktywnie spędzić czas nawet pomimo kapryśnej, jesiennej pogody!

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Od dziś w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35 można obejrzeć wystawę „Rozważny i romantyczny. W 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki”. Na wystawie – zorganizowanej wokół symbolizujących kolejne etapy życia pór roku – na nowo odkryjemy bohatera narodów polskiego i amerykańskiego, dla którego wolność była „najsłodszym dobrem”. Portret wybitnego żołnierza, wizjonera i męża stanu, ale też – o czym mniej wiadomo – artysty, muzyka oraz projektanta, poznamy m.in. poprzez kluczowe postaci i miejsca z jego życia.

W kościele św. Piotra i Pawła o godz. 20 odbędzie się koncert Orkiestry Miasta Krakowa, która wykona zestaw dzieł największych światowych kompozytorów, począwszy od czasów baroku, aż po współczesność: Mozart, Vivaldi, Bach, Morricone, Williams, w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie.

O godz. 11 Teatr Współczesny zaprasza na spektakl „Wyspa Skarbów. Tajemnica mapy starego pirata”. Scenariusz został napisany na podstawie powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa Skarbów”. Oprawa muzyczna i scenograficzna oraz oryginalne kostiumy otwierają przed młodym widzem niezwykły świat pirackich przygód.

Centrum Szkła i Ceramiki przy ul. Lipowej 3 zaprasza na pokazy ręcznego formowania szkła. To jedyne miejsce w Krakowie, w którym można poznać fascynujący proces powstawania szkła i wypróbować swoich sił w zawodzie hutnika. Warsztaty będą odbywać się od dzisiaj do 7 października w godz. od 10 do 16.30, w sobotę natomiast do 13.30.

W ramach wydarzeń krakowskich 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier o godz. 13 odbędzie się spacer szlakiem architektury i urbanistyki Nowej Huty pt. „Architektura i twórcy miasta idealnego”. Spotkanie na „Łąkach Nowohuckich”, przy pomniku „Solidarności” - Plac Centralny.

W Klubie Aktora SPATiF przy Rynku Głównym 41 o godz. 19 odbędzie się pierwszy w tym sezonie artystycznym, odcinek spotkania z cyklu „Czas na taniec!”, prowadzonego przez Balet Cracovia Danza. Gościem wieczoru, zatytułowanego „Wesele w Ojcowie. Reaktywacja”, będzie Maciej Prochaska. Balet Cracovia Danza w lipcu tego roku dokonał rejestracji zrekonstruowanej partytury pierwszego polskiego baletu narodowego „Wesele w Ojcowie”.

dolne t�o