górne tło

Dojrzałe Kino zaprasza na „Maudie”

Wzruszającą, pełną czułości opowieść opartą na życiu malarki Maud Lewis, czyli „Maudie”, obejrzą w środę, 4 października widzowie Dojrzałego Kina – cotygodniowych spotkań w Kinie pod Baranami. Seans rozpocznie się o godz. 11:00. Prezentowanym filmom zawsze towarzyszy krótkie wprowadzenie, a po projekcji kino zaprasza do wspólnej rozmowy na temat obejrzanego filmu.

„Maudie” (reż. Aisling Walsh, Irlandia/Kanada 2016, 115’) to pełna czułości historia romansu samotnika i kruchej, ale pełnej energii kobiety, która pragnie niezależności. Opowieść oparta jest na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Obraz zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Pewien samotnik (Ethan Hawke) proponuje kruchej, ale zdeterminowanej kobiecie zwanej Maudie (Sally Hawkins), żeby była jego gospodynią domową. Maudie, choć jest zgarbiona i ma kalekie dłonie, jest pełna energii. Chce być niezależna, żyć z dala od jej nadopiekuńczej rodziny i przede wszystkim pragnie z wielką pasją malować swoje obrazy.


Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień w środę prezentowane są wybrane premiery, poprzedza je prelekcja, a po seansie odbywa się dyskusja przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Gospodynią spotkań jest redaktor Maria Malatyńska. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

dolne t�o