górne tło

Kulturalny wtorek - sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Gdy za oknem szaro i buro może warto rozweselić świat szczyptą kultury? Kino, teatr, fotografia, sztuka, poezja – do wyboru i no właśnie – do koloru!

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziś o godz. 16 Teatr Bagatela zainauguruje swój 73. sezon galą premierową „prawdopodobnie najzabawniejszej komedii świata”, jak obiecuje reżyser Maciej Wojtyszko „To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!” – słowa te padają z ust Lloyda Dallasa, reżysera teatralnego usiłującego doprowadzić do końca chyba najdłuższą próbę generalną w karierze. Farsa „Czego nie widać” Michaela Frayna to ponadczasowa i przezabawna opowieść o teatrze od kuchni, pełna finezyjnych dialogów demaskujących ludzkie słabości i śmiesznostki.

Muzeum Etnograficzne natomiast o godz. 17 zaprasza najmłodszych na kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów „Klub Latających Podróżników” przybliżających wiedzę o sposobach życia na innych kontynentach.

W kinie Agrafka odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Twój Vincent" o godz. 20. 15, opowiadającego o niezwykłej historii życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów – Vincenta van Gogha opowiedziana poprzez jego znakomite dzieła.

W tym samym czasie Ksiągarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo zaprasza na drugą odsłonę KineDok lato - jesień. W ramach spotkania wyświetlany będzie film pt. „Dzieci Kaina” oraz przewidziana jest dyskusja  z reżyserem dokumentu Marcell’em Gerő.

Café Szafé ma natomiast coś specjalnego dla wszystkich, którzy już tęsknią za swoimi wakacyjnymi podróżami. O 20.30 odbędzie się „Trawers slajdowisko: Rumunia w analogu”, podczas, którego będzie się można przenieść do pięknej Transylwanii.

Być może jest to też odpowiedni dzień na to, aby zajrzeć do szuflady Szymborskiej? Kamienica Szołayskich przy pl. Szczepańskim 9, prezentuje wystawę czasową, która jest rodzajem scenografii, trójwymiarowego kolażu, w którym przedmioty należące do Poetki zderzone są z cytatami z twórczości, fotografiami osób, rzeczy i miejsc. Prowadzą one widza w jej prywatny świat poetyckiej wyobraźni i intelektualnych inspiracji.

dolne t�o