górne tło

Zostań wolontariuszem w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzicom

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzicom szuka wolontariuszy, którzy pragną włączyć się w pomoc dzieciom, zdobyć cenne doświadczenia i poszerzyć swoją wiedzę. Jest to okazja, aby dowiedzieć się czym jest metoda 3i - intensywnej, indywidualnej, interaktywnej terapii dziecka z autyzmem.

Obecnie 24 dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat czeka na swoich wolontariuszy w Krakowie i okolicy. Celem terapii jest doprowadzenie dzieci z autyzmem, poprzez kontakt z wolontariuszami, do poziomu komunikacji, który umożliwi im udział w życiu społecznym oraz dalszy rozwój.

 Naszym wolontariuszom zapewniamy opiekę psychologa, szkolenie wstępne, comiesięczne warsztaty, konsultacje psychologa i koordynatora metody 3i, umowę wolontariacką oraz zaświadczenia.

 Ponadto, studentom kierunków psychologiczno – pedagogicznych zapewniamy możliwość równoczesnego odbywania praktyk w naszym przedszkolu.

Wolontariuszem może być każdy, kto skończył 18 lat, lubi się bawić z dziećmi, jest sumienny, przyjazny i otwarty na nowe doświadczenia oraz jest gotów poświęcić 1,5h raz w tygodniu na zabawę z jednym z naszych podopiecznych, mieszkających na terenie Krakowa i okolic (sesje odbywają się w domu u dzieci lub w naszym przedszkolu).

Bezpłatne terminy szkoleń w dniach: 17 i 19 października

Zapisy:3i@maltanskiecentrum.pl 

 

dolne t�o