górne tło

Jak wykorzystać krakowski tartan? Weź udział w konkursie!

W dniach 30 września - 1 października w Krakowie odbył się Festiwal Szkockiej Kraty, na którym przedstawiciele Edynburga przekazali naszemu miastu specjalnie uszyty tartan. Urząd Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konkursie i przesłania propozycji wykorzystania krakowskiej kraty w materiałach promujących miasto.

Wszelkie ciekawe pomysły można przesyłać do 30 października br. drogą elektroniczną na adres: krakow.swiat@um.krakow.pl lub dostarczyć na nośniku cyfrowym do Urzędu Miasta Krakowa - pl. Wszystkich Świętych 3-4, pokój 309 (w dni robocze od godz. 8 do 15).

Wszystkie szczegóły są dostępne w regulaminie konkursu.


Wielobarwna krata, o charakterystycznym szkockim splocie, w kolorach inspirowanych barwami krakowskiej, polskiej i szkockiej flagi staje się elementem naszej tradycji. Mamy nadzieję, że będzie powszechnie rozpoznawalnym i lubianym wzorem, który wzbogaci krakowski krajobraz kulturalny i ubarwi nasze tradycje.

Krakowski tartan ma szansę stać się inspiracją do nowych lokalnych i międzynarodowych projektów i kreatywnych działań, których – jako członek Sieci Miast Kreatywnych UNESCO – Kraków jest aktywnym inicjatorem.

Na pewno nasza już krata będzie wykorzystana przy opracowywaniu krakowskich materiałów promocyjnych, gadżetów i upominków. Bardzo modna ostatnio poszetka – teraz w kratkę – będzie piękną ozdobą męskiej marynarki. Podobnie jak krawat czy muszka. A przed deszczem także przyjemniej będzie schronić się pod kraciastym parasolem.

 

dolne t�o