górne tło

Konkurs „Mój pierwszy biznes” rozstrzygnięty

Biznesplan na aplikację modową „T-Out” autorstwa Agnieszki Pałki i Daniela Miki z Zespołu Szkół Łączności zwyciężył w konkursie dla krakowskich szkół ponadgimnazjalnych „Mój pierwszy biznes”. Drugie miejsce zajął biznesplan na hodowlę larw Lucila, a trzecie – na aplikację dla osób z niepełnosprawnością ruchową „Wheely Navigator”. Finał konkursu został przeprowadzony 27 października w magistracie.

Przypomnijmy, celem projektu „Mój pierwszy biznes” była popularyzacja wiedzy na temat zakładania własnego biznesu oraz promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krakowa. Konkurs był objęty patronatem honorowym prezydenta Krakowa.

Podczas finału w magistracie uczestnicy prezentowali przed kapitułą konkursową pomysł na działalność gospodarczą poprzez przedstawienie i omówienie przygotowanego wcześniej biznesplanu. Na potrzeby wystąpienia każdy z zakwalifikowanych uczniów mógł wykorzystać różne formy prezentacji, w tym prezentacje multimedialne.

 

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce

Agnieszka Pałka, Daniel Mika (Zespół Szkół Łączności w Krakowie) za biznesplan na aplikację „T-Out”

Produktem jest aplikacja mobilna „T-Out”, która swoje zastosowanie znajdzie w dziedzinie mody i komunikacji. Będzie ona doradcą w kwestii ubioru, bazą danych zawartości naszej szafy, komunikatorem oraz platformą społeczną. Użytkownicy będą mogli czerpać z niej wiedzę na temat pasujących do ich odzieży elementów, sprawdzą, gdzie mogą je zakupić, z jaką zniżką oraz która znana osobistość nosi podobne ubrania.

2. miejsce

Dariusz Staroń (XLIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie) za biznesplan na hodowlę larw Lucila

Hodowla sterylnych larw Lucilia sericata wykorzystywanych do niekonwencjonalnego leczenia martwic tkanek miękkich u ludzi i zwierząt. Produkt ma docierać do specjalistycznych klinik zlokalizowanych w całym kraju i za granicą, zajmujących się martwicami różnego pochodzenia, takimi jak stopa cukrzycowa, rany odleżynowe, poparzenia, wypadki samochodowe i inne trudno gojące się rany.

3. miejsce

Jakub Janowicz, Mateusz Jawor, Bartosz Bratuś (Technikum Łączności nr 14 w Krakowie) za biznesplan na „Wheely Navigator”

Projekt skierowany jest głównie do osób z niepełnosprawnością ruchową, ale doskonale nadaje się również dla matek z wózkiem, osób starszych, niedołężnych, jak również dla wszystkich, którym przemieszczanie w normalnych warunkach może sprawiać problem. Aplikacja ma ułatwić podróżowanie z jednego miejsca do drugiego, w jak najkrótszym czasie, omijając przy tym wszelkie usterki, utrudnienia oraz obiekty niemożliwe do pokonania, takie jak np. schody.

 

Wyróżnienia otrzymali:

Janusz Jarski

Daria Anielska-Mazur

Mateusz Sajdak

mój pierwszy biznes