górne tło

I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Już w środę, 8 listopada przedstawiciele branży turystycznej spotkają się w Krakowie, aby przedstawić ofertę turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Celem wydarzenia jest promocja naszego miasta i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego. Kongres potrwa do niedzieli, 12 listopada.

9 listopada kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa. W Centrum Jana Pawła II odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje, wykłady z przedstawicielami sanktuariów oraz miejsc turystycznych. 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski. Będą mieli okazję zobaczyć m.in.: Rynek Główny, Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnię Soli w Wieliczce, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafię i dom rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach, bazylikę w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie.

Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku przyjeżdżają tu miliony pielgrzymów i turystów religijnych, co przekłada się na zyski dla miasta i nowe miejsca pracy. Znaczenia naszego miasta dla kultury sakralnej dowiodły również zorganizowane w 2016 roku Światowe Dni Młodzieży.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie 1st International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages.