górne tło

Koncert jubileuszowy Agnieszki Chrzanowskiej

W niedzielę, 12 listopada w Teatrze Variété odbył się koncert jubileuszowy „Piosenki napisane w Krakowie” z okazji dwudziestu lat pracy na scenie Agnieszki Chrzanowskiej.

Dzięki archiwalnym nagraniom, zrealizowanym w Piwnicy pod Baranami przez Wojciecha Morka, podczas koncertu w grudniu 1996 roku, przybyłych gości przywitał i zapowiedział Agnieszkę Chrzanowską z ekranu Piotr Skrzynecki. Część pierwszego utworu Artystka zaśpiewała ze sobą sprzed lat.

Podczas koncertu zostały zaprezentowane utwory z jej ośmiu autorskich płyt. Zabrzmiały więc utwory z albumu „Słowa”, „Nie bój się nic nie robić”, „Cały świat płonie”, „Ogień olimpijski”, „Tylko dla kobiet”, „Bez udziału gwiazd”, „Piosenki do mężczyzny” i „Domu na Skale”, do wierszy Michała Zabłockiego, Zbigniewa Książka, Tomasza Adamskiego, Kamila Śmiałkowskiego, Krzysztofa Sikory oraz z tekstami Agnieszki.

Oprawę wizualną koncertu stworzyło Atomy Studio: Sławek Fąfara, Marlena Harańczuk, Anna Siwek, Grzegorz Wnuk i Małgorzata Woźniacka.

Częścią koncertu był także, przygotowany przez Łukasza Opalińskiego, wizualny skrót dorobku, złożony z fragmentów koncertów, występów na festiwalach, teledysków i wywiadów.

W trakcie jednego z utworów Łukasz Filak, Artysta pod Baranami, stworzył rysunek upamiętniający wieczór, który został przekazany na licytację, a uzyskana kwota zasiliła Fundację Dla Zwierząt LA FAUNA – interwencje i adopcje.

Na scenie pojawili się również inni ważni dla Artystki goście, którzy mają w swoim repertuarze kompozycje Agnieszki i wspólnie zaprezentują jedną z nich. Wszystkim towarzyszyli znakomici krakowscy muzycy, z którymi Artystka współpracuje od lat: Wojciech Pieczka, Przemysław Sokół, Jarosław Meus, Szymon Frankowski i Dominik Klimczak. Nie zabrakło też muzyków, którzy współpracowali z Agnieszką podczas nagrań jej albumów. Konrad Mastyło, Michał Półtorak, Jacek Królik, Marek Michalak i Sławomir Berny dołączyli do Agnieszki i zespołu, by wspólnie przedstawić kilka utworów.

Koncert był zarejestrowany audio i wideo, dzięki czemu zapis tego wydarzenia, będzie mógł stać się materiałem na specjalne jubileuszowe wydanie koncertu live.

Po koncercie odbył się wernisaż multimedialnej wystawy fotografii „Dwadzieścia lat w kadrach”. Autorami fotografii jest ośmiu artystów fotografików, którzy w latach 1996-2016, towarzyszyli pracy Artystki, wśród nich znalazł się Marek Wachowicz, Tomek Sikora, Andrzej Głuc, Arkadiusz Sędek, Wacław Laba, Marcin Brzózka, Łukasz Opaliński, Piotr Żurek i Grzegorz Maciąg.

Agnieszka CHrzanowska plakat

dolne t�o