górne tło

Komfortowe poczekalnie w „Żeromskim” z pieniędzy budżetu obywatelskiego

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego zostały oddane do użytku pacjentów komfortowo wyposażone poczekalnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz poczekalnia dla lekarzy specjalistów. Projekt „Komfortowe poczekalnie w szpitalach” znalazł się wśród zwycięzców budżetu obywatelskiego w 2016 r.

Komfortowe siedziska z podłokietnikami są przeznaczone dla osób z urazami np. kończyn górnych i dla kobiet z małymi dziećmi. Takie jest założenie pomysłodawcy projektu – Roberta Sagana.

Po szczegółowej analizie rynku i dwukrotnym ogłaszaniu ofert wybrano wysokiej jakości sofy, fotele i stoliki zgodne z normami medycznymi, ale jednocześnie zapewniające komfort siedzącym. Ich kolorystyka grafitowa jednocześnie jest elegancka i pomaga utrzymać meble w czystości.

W ramach projektu zakupiono także klimatyzator. Dla lepszej orientacji pacjentów został powieszony kaseton świetlny nad wejściem do rejestracji do lekarzy specjalistów. Dodatkowo dyrektor szpitala zdecydował o przeznaczeniu środków własnych placówki na odnowienie ścian poczekalni.

 

 

dolne t�o