górne tło

„Przestrzenie kultury” – warsztaty podczas Element Urban Talks

Angażujące centra festiwalowe, atrakcyjne strefy sponsorskie, maksymalnie mobilna infrastruktura cyklicznych imprez plenerowych. To właśnie współczesne „Przestrzenie kultury”. 2 grudnia w dawnym hotelu Forum eksperci z Krakowskiego Biura Festiwalowego będą dzielić się swoją wiedzą z uczestnikami Element Urban Talks - wydarzenia w pełni poświęconego zagadnieniom architektury, architektury wnętrz, wzornictwa i krajobrazu.

Jak zaprojektować „Przestrzenie kultury”? Na co zwrócić uwagę? W jaki sposób tworzyć miejsca przyjazne budowaniu relacji między uczestnikami imprezy? Jak pogodzić komercyjne oczekiwania partnerów z misją wydarzenia? 


Na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów z praktykami z Krakowskiego Biura Festiwalowego – organizatora wiodących imprez i festiwali Krakowa. Lidera innowacyjności w zakresie kreowania kultury i jej przestrzeni. W trakcie wydarzenia odbędą się trzy warsztaty tematyczne.

Warsztat I

Niebanalna strefa sponsorska – w podróż po pop-up storach i pawilonach wystawienniczych zabierze nas Maria Okręglicka z Działu Współpracy Biznesowej i Sprzedaży. Podczas warsztatu dowiecie się jak zaspokoić oczekiwania sponsorów i partnerów budując przestrzeń, która potrafi angażować, dostarcza informacji o festiwalu i generuje emocje.

Warsztat II

Centra festiwalowe dla spragnionych wrażeń – jak je zaprojektować, by poruszyć emocje festiwalowych gości opowie Alicja Tokarczyk – kierownik Działu Kreacji i Brandingu. Uczestnicy warsztatu zmierzą się z próbą zagospodarowania przestrzeni, która stanowi centrum festiwalowe podczas Conrad Festivalu. Najważniejsze będzie jednak umiejętne wykorzystanie dostępnych danych oraz planów, a także uwzględnienie ograniczeń lokalowych i uwarunkowań prawnych. 

Warsztat III

Z lekkością w plenerze - impreza na świeżym powietrzu. Kierownik Działu Inicjatyw Lokalnych Marta Podsiadło zdradzi tajniki budowania infrastruktury dla imprez plenerowych, dzięki którym montaż i demontaż jest szybki, sprawny, a także generuje niewielkie koszty. Efektem warsztatów będzie opracowanie koncepcji wraz z uwzględnieniem zaplecza technicznego dla jednego z plenerowych wydarzeń organizowanych dla mieszkańców Krakowa oraz turystów. 

Całość poprowadzi rzecznik prasowy Krakowskiego Biura Festiwalowego Michał Zalewski, który na co dzień zajmuje się komunikacją projektów kulturalnych. Odpowiada bowiem za przedstawianie wydarzeń i inicjatyw KBF odbiorcom bezpośrednim oraz mediom.

„Przestrzenie kultury” - data i godzina:

2 grudnia, budynek dawnego hotelu Forum

Limit miejsc na każdy warsztat: 30. Na warsztaty obowiązuje selekcja. Zarejestrować się można tutaj. Specjalna promocja z kodem KBF dostępna pod tym linkiem.

Element Urban Talks

Element Urban Talks to wydarzenie w pełni poświęcone zagadnieniom architektury, architektury wnętrz, wzornictwa i krajobrazu. Podczas trzech dni wykładów, warsztatów i sesji networkingowych będzie można dyskutować o tym jak mądrze projektować otoczenie dla współczesnego człowieka.

W dniach 1-3 grudnia w dawnym hotelu Forum w Krakowie uczestnicy  i prelegenci porozmawiają o tym:

Przede wszystkim zadamy sobie pytanie - czy społeczna odpowiedzialność projektanta to zadanie tylko „dla chętnych”?

dolne t�o