górne tło

Kraków gotowy na zimę

Służby miejskie od połowy października są w pełni gotowe do zwalczania skutków zimy – już wtedy bazy wykonawców były odebrane, sprzęt sprawdzony, komunikacja interwencyjna przetestowana. Wznowił pracę Miejski Komitet Koordynacyjny do spraw Zimy na terenie Gminy Miejskiej Kraków pod nadzorem wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela. Zasiadają w nim przedstawiciele wszystkich spółek i jednostek miejskich, które co roku są zaangażowane w zimowe utrzymanie miasta. Akcję „Zima” koordynuje MPO Kraków.

Dyspozytorzy MPO całodobowo monitorują prognozy pogody, temperaturę powierzchni ulic w mieście, a każdy z pojazdów biorących udział w akcji „Zima” jest wyposażony w GPS. Monitoring miejski zapewnia podgląd głównych punktów komunikacyjnych i ulic.

Mieszkańcy mogą przysyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima” mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61) lub kontaktować się bezpośrednio ze spółkami i służbami odpowiedzialnymi w danym zakresie.


Jednostki zaangażowane w akcję „Zima”

Kontakty dla mieszkańców

Sprzęt do utrzymania dróg i chodników

W rezerwie pozostają dodatkowo 66 pojazdy, które mogą zostać użyte do oczyszczania ulic w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności.

W ostatnich latach liczba jednostek będących w gotowości cały czas rośnie

Materiały do zwalczania śliskości na dzień rozpoczęcia sezonu zimowego

Utrzymanie zimowe w Krakowie w liczbach

dolne t�o