górne tło

„Ja i Mick Jagger, czyli Małpy uciekły z wrzaskiem” w KFK

Już 16 grudnia kolejny spektakl na scenie monodramu Krakowskiego Forum Kultury na ul. Mikołajskiej 2. Tym razem zobaczymy „Ja i Mick Jagger, czyli Małpy uciekły z wrzaskiem” w reżyseria Grzegorza Kempinsky'ego.

Spektakl inspirowany jest życiem Marianne Faithfull, w którym nieustannie przewijają się wątki nieudanych relacji z mężczyznami, trudnej relacji z matką, uzależnienia od narkotyków. W historię wplątany jest romans i późniejsze małżeństwo z Mickiem Jaggerem.

Opowieść koncentruje się na tym, jak młoda dziewczyna – córka austriackiej baronówny, wychowanka szkoły klasztornej, postanawia rzucić wszystko dla życia muzyką, życia obok Rolling Stonesów, aby w życiu odnaleźć to "coś". Dalsze fragmenty to desperackie próby dotarcia do sedna istnienia poprzez eksperymenty z narkotykami, życie na ulicy.

Monodram przeplatany jest piosenkami Marianne Faithfull („Broken English”, „Ballad of Lucy Jordan”), jako że muzyka od zawsze stanowiła pewną ucieczkę dla Faithfull ów element wydaje się elementarny. Celowo historia życia byłej żony Jaggera opowiedziana jest z perspektywy młodej dziewczyny-anioła, duszy Marianne.

Anna Mentlewicz, „Ja i Mick Jagger, czyli Małpy uciekły z wrzaskiem”
reżyseria: Grzegorz Kempinsky, obsada: Magdalena Kostrubiec, muzyka: Anna Rutter

Grzegorz Kempinsky absolwent reżyserii na PWSFTViT w Łodzi, wieloletni wykładowca wykładowca tej uczelni. Wychowany w Szwecji, przełożył na język polski m.in. „Pannę Julię” Augusta Strindberga, kilka sztuk Henninga Mankella i kilka Bengta Ahlforsa. Autor scenariuszy do filmów fabularnych, m.in.: „Rób swoje, ryzyko jest twoje” i seriali telewizyjnych „Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście”, „Zostać Miss”, oraz spektakli teatralnych Teatru TV. Dyrektor artystyczny Teatru w Telewizji TVP Kraków i Teatru Kontrabanda w Krakowie.

Magdalena Kostrubiec – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Grała na deskach: Teatru Muzycznego w Łodzi (I love NY), Teatru Palladium w Warszawie (Fame), Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie, Teatru Żelaznego w Katowicach. Na swoim koncie ma także działania performatywne (Teatr ToTu we Wrocławiu). Obecnie związana z Teatrem Kontrabanda.

Anna Mentlewicz – autorka kilku sztuk teatralnych, takich jak: „Potrzymaj mnie za rękę”, „Pan Święto” i „Okno” (dramaty wyreżyserowane przez Waldemara Modestowicza dla Teatru Polskiego Radia), „Bilet powrotny” (tekst wyreżyserowany przez Janusza Kukułę dla Teatru Polskiego Radia), „Nasze muszkietery” (sztukę dla Teatru Polskiego Radia wyreżyserował Jan Warenycia), „Moja Billy” (monodram), „Kochany synu” (monodram w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej wyreżyserowany przez Remigiusza Grzelę.

Bilety do nabycia w KFK oraz na www.biletyna.pl.

„Ja i Mick Jagger, czyli Małpy uciekły z wrzaskiem”