górne tło

Najlepsze siatkarskie kluby zmierzyły się w Krakowie

W miniony weekend Kraków był miastem-gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017. W TAURON Arenie Kraków rozegrane zostały półfinały oraz mecz o trzecie miejsce i finał. Zwycięzcą turnieju został Zenit Kazań, który bez straty seta we wszystkich meczach sięgnął po najważniejszy tytuł. Drużyna pokonała w finale mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova 3:0.

Mecz o trzecie miejsce także był jednostronnym pojedynkiem. Zawodnicy wicemistrza Polski, Skry Bełchatów, nie poradzili sobie z bardzo dobrze atakującymi obrońcami tytułu sprzed roku – brazylijskim zespołem Sadą Cruzeiro, i przegrali mecz 0:3. Oba sobotnie półfinały również zakończyły się w trzech setach – Zenit pokonał bełchatowską Skrę, a Cucine Lube gładko poradziło sobie z Sadą Cruzeiro.

Przypomnijmy, że Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, były rozgrywane w Polsce od 12 do 17 grudnia. W turnieju zmierzyło się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostały rozegrane w Łodzi (Atlas Arena) i Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) między 12 a 14 grudnia.

Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskały awans do rozgrywek finałowych, które odbyły się 16 i 17 grudnia w Krakowie (TAURON Arena Kraków).