górne tło

Letnie zatracanie się w zieleni rozpoczęte!

Wszyscy mieszkańcy Krakowa i turyści, tradycyjnie już mają okazję spędzenia lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu są wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.

Poniżej można zapoznać się z letnimi, zielonymi atrakcjami przygotowanymi dla wszystkich, zarówno małych, jak i dużych:

 

Gościny udzielą parki Krakowski, Bednarskiego, Decjusza oraz nad Zalewem Nowohuckim. Tego, czego nie zabraknie, to pysznego jedzenia i niezliczonych atrakcji dla małych i dużych. Letnie weekendy między 11.00 a 17.00 to idealny czas, aby odwiedzić krakowskie parki i skorzystać z wyjątkowej oferty warsztatów, zajęć dla dzieci, zajęć sportowych i różnego rodzaju animacji, które sprawią, że z pewnością nie będziecie się nudzić.

Zapoznaj się z naszym harmonogramem:

  Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień
Soboty:

23.06 park Jordana

30.06 park Bednarskiego

park Bednarskiego Zalew Nowohucki 1.09 park Bednarskiego
Niedziele:

17.06 park Ratuszowy

24.06 park Jerzmanowskich

park Krakowski park Decjusza 2.09 park Krakowski

 

Piknik w parku Kościuszki:

 

 

 

 

Bezpłatne zajęcia fitness w czterech krakowskich parkach to niebywała okazja do wskoczenia w sportowy strój i spędzenia tego czasu na łonie przyrody. Instruktorzy w krakowskich klubów fitness zadbają o Waszą formę i kondycję, a mamy również nadzieję, że zarażą pasją do ćwiczeń. Proponujemy Wam różnorodne zajęcia wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zapisać się przez dostępny na naszej stronie formularz.

Na zajęcia zapraszamy od poniedziałku do środy. Proponujemy takie zajęcia jak trening biegowy, „Boot Camp Madness”, „Lans na balans”, tabata, zdrowy kręgosłup, „Spal dużo kcal!”, power training, nordic walking.

Sześć wyjątkowych wycieczek a na miejscu zielone atrakcje, ciekawostki przyrodnicze bądź tętniący piknikową atmosferą park. Wszystko to dzięki bezpłatnym przejazdom zielonym Parkobusem. Zadbamy o to, byś nie poruszał się po utartych ścieżkach. Mieszkańców Kurdwanowa zabierzemy do Lasu Witkowickiego, a Nowohucian na Bagry. Parkobusowy rozkład jazdy znajdziesz na stronie internetowej ZZM, MPK (szukaj zielonej ikony autobusu) oraz na wszystkich przystankach, na których zatrzymuje się Parkobus.

Parkobus Nowa Huta [pdf]

Parkobus Kurdwanów [pdf]

Parkobus Prokocim-Bieżanów [pdf]

Idea pokazu „Kino na trawie. Kino wielu kultur.” to coś więcej niż tylko kino plenerowe. W ramach projektu chcemy połączyć odkrywanie nowych, często mieszkańcom nieznanych terenów zielonych Krakowa z odkrywaniem nowej kultury, którą możemy poznać dzięki filmom. Zaproszenie do współpracy Konsulatów pozwoli również na swego rodzaju integrację pomiędzy krakowianami a mieszkającymi w naszym mieście społecznościami pochodzącymi właśnie z tych krajów. Filmy prezentowane będą w językach oryginalnych z polskimi napisami dzięki czemu będziemy mogli z jednej strony jeszcze bardziej zbliżyć się do krajów, które filmy prezentują, z drugiej zaś poszerzyć grono ich odbiorców o osoby, dla których jest to język ojczysty. Pokazy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody pokaz przeniesiony zostanie na kolejny czwartek. Start ok. godz. 20.30.

Harmonogram:

Na pikniki krakowskie zapraszają spółki komunalne: KHK SA, Wodociągi Miasta Krakowa, MPK SA, MPEC SA i MPO sp. z o.o.

dolne t�o