górne tło

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!

Krakowscy seniorzy mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia są realizowane od 1 września.

Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób po 65. roku życia realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” 2016-2018. W ramach programu przewidziano wykonanie badania lekarskiego oraz szczepienie przez lekarza lub pielęgniarkę. Szczepienia są realizowane od 1 września.

W 2018 roku na realizację Programu Miasto Kraków przeznaczyło kwotę 180 000 zł oraz ok. 38 000 zł w ramach środków będących do dyspozycji Dzielnic Miasta Krakowa (w sumie ok. 218 000 zł). W ramach realizacji Programu planuje się zaszczepić około 8 tys. osób.

W 2017 roku na Program przeznaczono środki w wysokości 183 495 zł, a ze szczepień skorzystało 7 657 osób.

Z uwagi na znaczne zainteresowanie mieszkańców szczepieniami, szczepionki pozostały już tylko w kilku podmiotach (aktualny wykaz poniżej). Przed szczepieniem należy zarejestrować się telefonicznie w jednej z placówek realizującej program. Informację na temat dostępnych szczepień można także uzyskać pod numerem Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej 12 661 22 40. Realizacja programu potrwa do wyczerpania limitu szczepionek.

Lista placówek, które będą realizowały program:

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach Kraków otrzymał tytuły Eksperta Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, Lidera i Superlidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

dolne t�o