górne tło

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!

Krakowscy seniorzy będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia są realizowane od 1 września.

Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób po 65. roku życia realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” 2016-2018. W ramach programu przewidziano wykonanie badania lekarskiego oraz szczepienie przez lekarza lub pielęgniarkę. Szczepienia są realizowane od 1 września.

W 2018 roku na realizację Programu Miasto Kraków przeznaczyło kwotę 180 000 zł oraz ok. 38 000 zł w ramach środków będących do dyspozycji Dzielnic Miasta Krakowa (w sumie ok. 218 000 zł). W ramach realizacji Programu planuje się zaszczepić około 8 tys. osób.

W 2017 roku na Program przeznaczono środki w wysokości 183 495 zł, a ze szczepień skorzystało 7 657 osób.

Z uwagi na znaczne zainteresowanie mieszkańców szczepieniami, szczepionki pozostały już tylko w kilku podmiotach (aktualny wykaz poniżej). Przed szczepieniem należy zarejestrować się telefonicznie w jednej z placówek realizującej program. Informację na temat dostępnych szczepień można także uzyskać pod numerem Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej (12) 661-22-40. Realizacja programu potrwa do wyczerpania limitu szczepionek.

Lista placówek, które będą realizowały program:

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach Kraków otrzymał tytuły Eksperta Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, Lidera i Superlidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

dolne t�o