górne tło

Poznaj prawdę o stygmatach współczesności

Dziś, 17 listopada, w Krakowie przy ul. Loretańskiej 11 odbędzie się konferencja „Stygmaty współczesności. Bezdomność, wymuszona prostytucja, uchodźstwo, pozbawienie wolności”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką społecznej stygmatyzacji. Rejestracja uczestników trwała do 9 listopada, udział w konferencji jest bezpłatny.

Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień dotyczących różnych aspektów procesu stygmatyzacji społecznej, które wygłoszą osoby na co dzień zajmujące się tym tematem – zarówno teoretycy, jak i praktycy. Przybliżą oni zagadnienia stygmatyzacji z punktu widzenia socjologicznego, psychologicznego, filozoficznego i duchowego oraz opowiedzą o własnych doświadczeniach pracy z osobami stygmatyzowanymi. Konferencję organizuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

W pierwszej części konferencji zaplanowane są wystąpienia prelegentów zajmujących się kwestiami piętna społecznego od strony teoretycznej (dr Piotr Kwiatek OFMCap, dr Piotr Jordan Śliwiński OFMCap, dr hab. Monika Oliwa-Ciesielska, prof. UAM oraz dr Magdalena Kosche). Druga część spotkania poświęcona będzie kwestiom bezdomności, wymuszonej prostytucji, uchodźstwa i pozbawienia wolności, zaś prelegentami będą praktycy pracujący na co dzień z osobami stygmatyzowanymi (Tomasz Duszyc OFMCap z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej, s. Katarzyna Kmieć z Misji Małgorzata i Marek Łagodziński z Fundacji Sławek).  Obydwie części konferencji podsumowane zostaną panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, obok działań pomocowych na rzecz osób bez domu, zajmuje się również organizacją inicjatyw, których celem jest zmiana postaw społecznych w obszarach związanych z marginalizacją społeczną.

Więcej informacji o konferencji „Stygmaty współczesności” oraz panel rejestracji uczestników można znaleźć na stronie konferencja.dzielopomocy.pl.