górne tło

Konkurs wiedzy o Herbercie Hooverze i USA rozstrzygnięty!

Akcja „Hoover Table” zakończona sukcesem! W czwartek, 25 października 2018 r., wręczono dyplomy i upominki uczestnikom konkursu wiedzy o USA i Herbercie Hooverze. Dzięki zebranym podczas akcji pieniądzom aż 30 dzieci z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych pojedzie w 2019 r. na letni obóz przygodowo-językowy!

Miesiąc temu, 25 września 2018 r. odbył się konkurs wiedzy o USA i 31. Prezydencie Herbercie Hooverze. W konkursie wzięło udział 69 dzieci z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, które pisały test w dwóch grupach wiekowych: do 14 i powyżej 14 lat. W zależności od grupy wiekowej przyjęta została także inna punktacja: dzieci młodsze mogły uzyskać maksymalnie 23,5 pkt, a młodzież maksymalnie 34 punkty.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło po zakończeniu akcji „Hoover Table” i podliczeniu stanu konta, udostępnionego przez Fundację Polski Instytut Filantropii. Darczyńcami byli przedsiębiorcy krakowscy oraz amerykańskie formy zrzeszone w Amerykańskiej Izbie Handlowej, którzy dokonywali wpłat według zasady „ 1 firma sponsorem obozu dla 1 dziecka”. Z kolei krakowscy restauratorzy w dniach od 1 do 7 października udostępnili w swoich restauracjach „Stoliki Hoovera”, z których zadeklarowany wcześniej procent dochodu został przekazany na konto akcji. Po podsumowaniu stanu konta okazało się, że jest to kwota ponad 61 tysięcy zł i na obóz przygodowo-językowy może wyjechać połowa uczestników konkursu! Do grona laureatów trafiły osoby, który uzyskały co najmniej połowę punktów, czyli 17 dzieci z grupy młodszej i 13 dzieci z grupy starszej.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów i upominków, przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie odbyło się podczas uroczystego spotkania w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego w czwartek, 25 października 2018 r. Dyplomy i upominki wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig oraz Konsul Generalny USA w Krakowie B. Bix Aliu. Dyplomami uhonorowane zostały też placówki opiekuńczo-wychowawcze, które przygotowały swoich uczniów do konkursu. A było to nie lada wyzwanie i dla nich i dla uczniów, którzy na przygotowanie mieli zaledwie 25 dni.

Na uroczystości pojawili się także darczyńcy. Ci z nich, którzy nie byli obecni na uroczystej gali wieńczącej projekt „Uczcijmy Hoovera” w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, odebrali jeszcze specjalne statuetki za udział w tej wyjątkowej akcji.

Mimo oficjalnego zakończenia akcji „Hoover Table”, konto na które można dokonywać wpłat wciąż jest aktywne! Może więc, do grona 30 laureatów konkursu dołączą jeszcze pozostali uczestnicy ? Tym bardziej, że obóz odbędzie się dopiero w czasie wakacji 2019 r., jest zatem jeszcze sporo czasu, aby dołączyć do grona darczyńców i sprawić naprawdę wielką frajdę kolejnym dzieciom z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych!

Więcej o projekcie: www.hoover table.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA NA OTOFOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA