górne tło

Projektuj jak Wyspiański!

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza w sobotę, 10 listopada o godz. 14.00 na warsztaty projektowania witraży z kartonu i papieru, dla których inspiracją będzie twórczość plastyczna Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie przybliży uczestnikom sylwetkę artysty, jego dzieła z zakresu witrażownictwa oraz techniki wykonywania witraży. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia poprowadzi absolwentka witrażownictwa w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Opus-Art” w Sosnowcu oraz Wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Warsztaty trwają 2 godziny.

Zapisy: b.habieda@okn.edu.pl lub nr telefonu 12 644 27 65 w. 18 (do czwartku, 8 listopada).

„Wyspiański Bliżej” to projekt realizowany w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida od kwietnia do grudnia 2018 roku, na który składają się: wykład o związkach Wyspiańskiego z terenami obecnej Nowej Huty, warsztaty dla młodzieży i dorosłych z projektowania witraży inspirowanych motywami z twórczości plastycznej Wyspiańskiego, warsztaty edukacyjne dla dzieci przedszkolnych (5-6 lat) oraz konkurs plastyczny dla szkół podstawowych.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.