górne tło

Święto niepodległości – zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z oficjalnymi obchodami rocznicy odzyskania niepodległości, dziś w niedzielę 11 listopada w Krakowie będą zmiany w komunikacji miejskiej.

Uroczystości w Krakowie:

W godz. ok. 11:30–12:00 w związku z przejściem pochodu z Wawelu na plac Matejki, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. W tym czasie linie tramwajowe będą kierowane na trasy objazdowe:

W godz. ok. 12:00–13:30 w związku z uroczystościami na placu Matejki, zostanie wyłączony ruch pojazdów na ul. Basztowej – na odcinku między przystankami „Stary Kleparz” i „Teatr Słowackiego”. W tym czasie linie tramwajowe i autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe:

Ponadto w związku z przejściem kawalerii konnej, w godz. ok. 14.00–16.00 mogą występować chwilowe utrudnienia w przejeździe tramwajów i autobusów w rejonie pl. Wszystkich Świętych oraz pl. Matejki.

Na zmienionych odcinkach tras linie będą zatrzymywać się na istniejących przystankach. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Uroczystości w Wieliczce:

W godz. ok. 10.45–12.15 w Wieliczce odbędzie się uroczysty przemarsz. W tym czasie zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice: Zamkowa, Sikorskiego i Powstania Warszawskiego oraz część skrzyżowań ul. Powstania Warszawskiego z ul. Goliana oraz z ul. Mickiewicza. W tym czasie linie aglomeracyjne nr 224, 274 oraz 304, będą kursować w obu kierunkach po trasach objazdowych:

W godz. ok. 13:00–13:30 odbędzie się XVI Wielicki Bieg Niepodległości. W związku z imprezą mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu dla autobusów linii 204, 224, 244, 274, 301, 304 w rejonie ul. Powstania Warszawskiego, Dembowskiego i Matejki.

Rozkłady jazdy wyżej wymienionych linii nie zostaną zmienione.

„Bieg niepodległości” w Krakowie:

W godz. 14.00–16.00 w Krakowie odbędzie się „Bieg niepodległości”. Uczestnicy wydarzenia pobiegną ulicami: al. Focha, Emaus, Gryfity, Królowej Jadwigi, Kościuszki, Flisacką, bulwarem Rodła, bulwarem Czerwieńskim, bulwarem Kurlandzkim, przez kładkę o. Bernatka, Nadwiślańską, bulwarem Podolskim, Ludwinowską, bulwarem Wołyńskim, bulwarem Poleskim, Tyniecką, przez most Zwierzyniecki, Malczewskiego, Zaścianek, Malczewskiego, Królowej Jadwigi, al. Focha. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów:

dolne t�o