górne tło

Koncerty z okazji 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowe koncerty i do wspólnego świętowania jubileuszu 40-lecia działalności instytucji. 17 grudnia odbędzie się koncert muzyki Stanisława Radwana wraz z prawykonaniem nowego utworu kompozytora, napisanego specjalnie z okazji jubileuszu KFK, zaś 30 grudnia – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów Piwnicy pod Baranami oraz koncert zespołu Lazy Swingers Band na Małym Rynku.

Krakowskie Forum Kultury to miejska instytucja kultury, która przekształciła się ze Śródmiejskiego Ośrodka Kultury. Siedzibę ma w zabytkowej kamienicy Lamellich przy ul. Mikołajskiej 2. Obecny zespół pod dyrekcją Izabeli Kosowskiej kontynuuje i rozwija idee oraz działalność, realizowaną przez poprzednich dyrektorów: Teresę Gondek, Ewę Winnicką i Janusza Palucha.

Misja Krakowskiego Forum Kultury polega na tworzeniu oferty kulturalnej dostępnej dla szerokiego grona odbiorców w każdym wieku oraz na edukacji w zakresie kultury i sztuki. KFK tworzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem, którzy poprzez swoje doświadczenie i wykształcenie promują zasoby kulturalne Krakowa zarówno wśród mieszkańców, jak i w całym kraju oraz za granicą.

- Głównym celem i misją Krakowskiego Forum Kultury jest organizowanie życia kulturalnego i angażowanie od udziału w kulturze zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i krakowskich artystów. Organizujemy wydarzenia kulturalne z dziedziny sztuki, literatury, filmu, muzyki, czy teatru, a także realizujemy szeroko rozumianą działalność edukacyjną poprzez organizację kursów, czy warsztatów. W tym roku, w grudniu świętujemy 40-lecie działalności naszej instytucji, która zarejestrowana została dokładnie 30 grudnia 1978 roku. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców i odwiedzających Kraków, staramy się, by nasza oferta była jak najbardziej zróżnicowana i komplementarna, tak, aby każdy – od najmłodszych do najstarszych – mógł z niej skorzystać. W tym duchu obchodzić będziemy także nasze 40. urodziny – mówi Izabela Kosowska, dyrektor Krakowskiego Forum Kultury.

– W grudniu, czyli w miesiącu, w którym przypada dokładna 40. rocznica założenia naszej instytucji, przygotowaliśmy dla Państwa trzy koncerty, z których każdy utrzymany jest w innym stylu i klimacie, tak, aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie, ale łączy je to, że wszystkie trzy wykonywane będą przez znanych i zasłużonych artystów krakowskich, którzy razem z nami i – mamy nadzieję także z Państwem – świętować będą nasz jubileusz – dodaje Małgorzata Sadowska, zastępca dyrektora Krakowskiego Forum Kultury.

Pierwszy koncert odbędzie się już 17 grudnia o godzinie 19:00 w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Będzie to koncert muzyki Stanisława Radwana. Obok muzyki teatralnej mistrza, prawykonany zostanie nowy utwór kompozytora – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę kameralną, napisany specjalnie z okazji 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury. Wystąpią Dorota Imiełowska z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty, a koncert poprowadzą Dorota Segda i Wojciech Malajkat. Ponadto podczas koncertu premierę będzie miała także płyta z muzyką teatralną i filmową Stanisława Radwana, którą KFK wydało wspólnie z wytwórnią DUX.

Kolejne dwa jubileuszowe wydarzenia odbędą się 30 grudnia na Małym Rynku. O 17:00 podczas koncertu zatytułowanego „Dla Miasta i Świata” artyści Piwnicy pod Baranami zaproszą do wspólnego kolędowania, a koncert ten odbędzie się w niecodziennym miejscu – na balkonie kamienicy Lamellich przy ul. Mikołajskiej 2, gdzie znajduje się siedziba KFK. O godzinie 18:00 po drugiej stronie Małego Rynku na scenie plenerowej rozpocznie się występ zespołu Lazy Swingers Band – w radosnych, swingowych rytmach z lat 30. XX wieku, będziemy się wspólnie bawić zarówno na koncercie, jak i podczas następującej po nim krótkiej potańcówki.

Bilety na koncert muzyki Stanisława Radwana do kupienia w siedzibie KFK oraz na stronie internetowej bilety.krakowskieforum.pl. Na koncerty artystów Piwnicy pod Baranami i zespołu Lazy Swingers Band wstęp wolny.