górne tło

Kraków dla ducha i ciała z Kołem Grodzkim PTTK

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Przed nami cztery spacery i doroczne święto „Przyjaciela Krakowa”.

W niedzielę 13 stycznia zapraszamy na jeden z dwóch spacerów:

A jeżeli komuś byłoby mało atrakcji, to również w niedzielę zapraszamy o godz. 10.30 do Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory na doroczne święto „Przyjaciela Krakowa” czyli uroczystość wręczenia „Pawich Piór” – najwyższego stopnia odznaki „Przyjaciela Krakowa”. W tym roku, w trakcie uroczystości wręczone zostaną również Medale PTTK „Za pomoc i współpracę”. Po uroczystości odbędzie się pierwszy z dwunastu zaplanowanych na ten rok wykładów, przygotowywanych przez Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. O „Krakowie u schyłku wieków średnich” opowie dr hab. Marcin Starzyński.

Więcej o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie, przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej: kologrodzkie.pl.

dolne t�o